Modding, Tuning PC

Anketa

Co bych měl hlavně rozšířit?

Galerii (935)
 

Download (969)
 

Modding (1205)
 

Tuning (952)
 

Správy od admina:

LCD pro LPT

LCD display na LPT

Optimální LCD je 4×20, protože není ani malé ani moc velké.

Budeme potřebovat : Konektor CANON 25p + kabel 11.žílový

Odporový trimr- 10 K Ohm a 100 K Ohm

Výše zmiňované LCD

Konektory KONPC-SPK pro připojení k LCD

A napájecí konektor …………………

pro vnitřní provedení : MOLEX - používá se pro napájení HDD,CD
pro vnější provedení USB, nebo GAME port.
LCD se dá koupit např: v GM Elektonic nebo HW Serveru

Nejdřív se musíme rozhodnout, jestli bude naše LCD ve vnějším, nebo vnitřním provedení.Podle toho zvolíme délku propojovacího kabelu (odzkoušené jsou 2,5 metru a LCD funguje, více jsem neměl za potřebí zkoušet) a napájecího kabelu ( pro +5V).

Zapojení LCD na LPT + foto propojovacího kabelu.

POZNčMKA: k zapojení LCD k LPT .
Ze všech zemnících vodičů (18 až 25)
postačí zapojit jen pin 25.

Já osobně si na LCD připájel lámací jednořadé konektorové kolíky a na kabel si připájel jednořadou dutinkovou lištu, ale provedení je na vás.

Pokud už teda máme vyrobený kabel a připojené vše podle schématu, tak se dáme do úprav LCD, pokud jste si teda taky pripajeli na kabel dutinkovou lištu, tak si na plošný spoj LCD musíme připájet lámací jednořadé konektorové kolíky.až dokončíme tuhle práci ,tak už jen několikrát zkontrolujem zapojení (podle pravidla „DVAKRčT MĚŘ JEDNOU ŘEŽ“) protože kdyby bylo něco špatně zapojené, může se stát, že odpálíme LPT v PC, protože nemá protizkratovou ochranu (sériový port ji ale má) nebo si spálíme i řadiče na LCD i v řadič LPT v PC a to už pak asi nikdo nemá chuť pak ještě něco takového zkoušet.

A pokud je vše zapojené správně, tak LCD připojíme k PC a ještě předtím nainstalujeme ovládací software, jako je např: Smartie LCD, nebo jaLDCs, nebo LCD center.ale najdou se i další…..

Jestli je vše v pořádku, tak spustíme ovládací software, vybereme velikost displaye a pak už jen přeju krásné žážitky s LCD